KOVODŘEVO.CZ

Kdo jsme

Realizujeme výrobu jednotlivých nábytkových prvků i kompletních interiérových řešení se zapojením architekta. Od prvotní konzulatce a návrhu po výrobu a montáž.


Historie

Zdeněk starší začal s podnikáním v roce 1991 jako zámečník a autoopravář. Téměř současně však prováděl práce se dřevem, kdy mu po odborné stránce pomáhal jeho otec. Tento jako vyučený truhlář-kolář vnesl základní principy práce se dřevem. Učil syny dobře poznat materiál, nebojovat proti němu, ale s ním, chovat úctu k řemeslu, učit se vše nové a zároveň to používat. Do loga firmy Kovo-dřevo se tímto Zdeňkovi dostaly obě profese.

První zaměstnanec nastoupil do firmy v roce 1993 a byl z Valů. Z počátku se vyrábělo v malé rukodělné dílně, vedle rodinného domku, vybavené jen několika základními stroji. Tato však brzy nestačila a byla postavena větší, kde bylo možné lépe pracovat na větších zakázkách. Po dostavbě došlo i k nástupu dalších pracovníků, z toho tři byli Valští. Dále bylo nutné doplnit strojní vybavení. V té době se do dění již začali aktivně zapojovat i studující synové Zdeněk a Tomáš.

Zapojením synů se zvětšil i objem zakázek. V roce 2014 již firma podnikala jako právnická osoba pod současným názvem KOVODŘEVO.CZ. Společně s výstavbou současné výrobní haly probíhá další obnova strojového parku podle současných standardů. Hlavním oborem činnosti je nyní zakázková výroba interiérů, vybavení restaurací a hotelových provozů. Vedle standardní výroby z laminovaných desek pracují stále s přírodní dýhou i masivem. Kovovýroba je zaměřena jak na výrobky z nerezových ocelí, tak tradičnější výrobu kovových prvků stavební výroby. Například mříže, vrata a závory včetně automatizace. Okrajově renovují například prvky z mosazi.

Nebojí se ani nestandardních požadavků zákazníků. Doslova návratem ke kořenům byl například projekt výroby repliky mlýnského kola pro přírodní park Prelát, zrenovovali vývěr Antoníčkova pramene, několik plastik z fasády GH Pacifik nebo stabilizovali a uložili sochy Olbrama Zoubka u pavilonu Lesního pramene.

Zakázky realizuje stabilní kolektiv cca 10 pracovníků s mnohaletou zkušeností v oboru. Pravidelně se všichni setkávají společně se svými rodinami a sousedy, kdy si třeba zahrají stolní tenis nebo zazpívají s kytarou.

Zároveň se firma snaží pomáhat i ve svém okolí spoluprací na projektech, jakým jsou např. sociální automobily pro Léčebnu v Mnichově a Domov dětí v Plané. Přispěla také na zřízení babyboxu v Mariánských Lázních.

Dlouhodobě spolupracují se zástupci obce Valy. Volební urna a zástěna používaná na obci od prvních porevolučních voleb dodnes, je rovněž jejich výrobkem, opravují také poničené prvky na dětském hřišti a obecní úřad se na firmu Kovodřevo obrací, když je potřeba opravit cokoli, co je ze dřeva nebo z kovu. Dětem z příměstského tábora uspořádali exkurzi firmy.

Práce firmy Kovodřevo byla v roce 2010 oceněna Sdružením českých spotřebitelů cenou Spokojený zákazník, kterou převzali od zástupce hejtmana Karlovarského kraje. Zdeněk Votípka tak splnil odkaz svého otce, vážit si lidské práce a mít na paměti, že spokojený zákazník je nejlepší reklamou.

  • 2019 – Adaptace původních kancelářských prostor
  • 2018 – Nová vzorkovna a kancelář
  • 2015 – Dokončení druhé výrobní haly
  • 2014 – Zapojení Tomáše a Zdeněka
  • 2014 – Změna formy podnikán na spol s.r.o.
  • 1998 – Dokončení výstavba výrobní dílny
  • 1993 – Založení Kovo-Dřevo

Cíl

Spokojený vracející se zákazník…

Kvalitně odvedená práce..

Vize

Věříme i do budoucna v tradiční řemeslnou zručnost, podpořenou moderními materiály a postupy.

Team

Zdeněk Votípka - PRESIDENT
Ing. Zdeněk Votípka - cenové nabídky
Zdeněk Votípka - PRESIDENT

Partneři